Ekibimiz

Psikolog Ahmet Kaan KURT , merkezimizde ergen ve yetişkin danışanlarımıza hizmet vermektedir. İlköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış olup lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Bu süreçte bir çok eğitim ve seminere katılmış , meslek açısından güncel çalışmaları takip etmiştir. Mmpi (Minnesota Çoklu-Kişilik Envanteri) , Beck Kaygı ve Depresyon Envanteri , Young Şema Ölçeği gibi klinik testleri uygulamış , Çözüm Odaklı Terapi , Farkındalık Terapisi (Mindfullness) , Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında da eğitim almıştır.

Stajını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında yapmış ve burada psiko-sosyal , sosyo-ekonomik durumlar üzerine gözlem ve çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda saha çalışmalarına katılmış , bu saha çalışmalarında aile danışmanlığı , madde kötüye kullanımı ve madde bağımlılığı alanlarında hizmet ve destek vermiştir.

Askerlik hizmetini yedek subay olarak Ankara’da Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi subayı olarak icra etmiştir. Bu kurumdaki hizmet süresi boyunca travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) , yaygın anksiyete bozukluk , kişilik bozuklukları , öfke denetimi ve madde kötüye kullanımı alanlarında destek vermiş ve danışan görmüştür.

Daha sonrasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay olarak devam etmiş , görevini Suriye’de icra etmiştir. Buradaki görevinde ise savaş psikolojisi ve insanların temel yetersizlik karşısındaki tutumlarını ve durumlarını yakından gözlemleme ve inceleme fırsatı bulmuştur. Bu süre zarfında klinik anlamda , kişilik bozuklukları , travma sonrası stres bozuklukları , kaygı problemleri gibi alanları gözlemlemiştir. Görevini bitirdikten sonra psikoterapi alanında kendini geliştirmek amacıyla psikoloji alanında çeşitli eğitimler almıştır.

Aile Danışmanlığı , Çift Terapisi , Yaygın Kaygı Bozukluğu , Depresyon , Madde Kötüye Kullanımı ve Madde Bağımlılığı , Borderline Kişilik Bozukluğu ve Diğer Kişilik Bozuklukları , Öfke Yönetimi ve Öfke Kontrolü alanlarında kurucusu olduğu Albus Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Klavye yön tuşlarını kullanarak resimler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Konuya Geri Dön: Ekibimiz

26.01.2023
43
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Albus Psikoloji
Albus Psikoloji
Merhaba
Albus Psikolojiye Hoş Geldiniz Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?